دامن کارگر انگلیس استفاده انتخابات

دامن: کارگر انگلیس استفاده انتخابات اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل دلایل خروج آمریکا از شورای حقوق‌بشر شرکت ملل

مقامات کاخ سفید در ادامه خروج از معاهدات و شرکت های بین المللی اعلام کردند آمریکا از شورای حقوق بشر شرکت ملل نیز خارج می شود؛ تصمیمی که دوگانگی های رفتاری واشنگ

دلایل خروج آمریکا از شورای حقوق‌بشر شرکت ملل

دلایل خروج آمریکا از شورای حقوق بشر شرکت ملل

عبارات مهم : آمریکا

مقامات کاخ سفید در ادامه خروج از معاهدات و شرکت های بین المللی اعلام کردند آمریکا از شورای حقوق بشر شرکت ملل نیز خارج می شود؛ تصمیمی که دوگانگی های رفتاری واشنگتن و تقلای ترامپ جهت تامین رضایت صهیونیست ها را عیان تر می سازد.

به گزارش ایرنا ؛«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در شرکت ملل بعد از ظهر دیروز (بیست و نهم خردادماه) با همراهی «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه از اقدام تازه دستگاه دیپلماسی این کشور پرده برداری و اعلام کرد به عضویت در شورای حقوق بشر شرکت ملل خاتمه خواهد داد.

وی با ریاکارانه توصیف کردن رویکردهای شورای حقوق بشر گفت: ناقضان حقوق بشر در این نهاد بین المللی گردهم آمده اند و راه اصلاحات مورد نظر آمریکا را سد می کنند. هیلی همزمان با انتقاد از آنچه ضدیت و سوگیری نهادینه شورای حقوق بشر علیه اسرائیل خواند، مدعی شد این نهاد در برابر رخدادهایی چون نقض حقوق بشر و سرکوب شهروندان ایرانی سکوت اختیار کرده است.

دلایل خروج آمریکا از شورای حقوق‌بشر شرکت ملل

آمریکا پیش از این ترساندن کرده بود که از شورای حقوق بشر خارج خواهد شد چنانکه در دوره دولت جمهوری خواه «جرج دبلیو بوش» نیز این نهاد را تحریم کرده بود.

اصلی ترین عامل ناخرسندی دولت «دونالد ترامپ» از شورای حقوق بشر به خاص رویکرد اعضایی نظیر کوبا، مصر، چین و روسیه، اعتراض این کشورها به جنایات رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی هست. شورای حقوق بشر شرکت ملل بعد از کشتار ده ها فلسطینی در نوار غزه خواستار انجام تحقیقات در این زمینه شد و اسرائیل را مسوول توسل بی علت به خشونت و سلاح علیه فلسطینیان در دور تازه اعتراض آنان دانست.

مقامات کاخ سفید در ادامه خروج از معاهدات و شرکت های بین المللی اعلام کردند آمریکا از شورای حقوق بشر شرکت ملل نیز خارج می شود؛ تصمیمی که دوگانگی های رفتاری واشنگ

این شورا همچنین از وقت تاسیس در سال 2006 میلادی تاکنون دستورکار دائمی در مورد نقض حقوق بشر در اراضی اشغالی داشته و این دستور کار تحت عنوان ماده هفتم برنامه کاری شورا نارضایتی شدید صهیونیست ها و حامیان آنان در واشنگتن را به دنبال داشته هست. اقدام آمریکا جهت خروج از این نهاد بین المللی ادامه مسیری است که دولت ترامپ جهت ادای دین به لابی های صهیونیستی و جلب رضایت سران تل آویو در پیش گرفته است.

خروج آمریکا از برجام یکی از مهم ترین کارها دولت آمریکا جهت پاسخ به مطالباتی بود که از دوره مذاکرات هسته ای و بعد آن شکل گیری توافق از سوی صهیونیست ها بشدت پیگیری می شد. بر خلاف دولت دموکرات «باراک اوباما»، ترامپ صهیونیست ها را از خود ناامید نساخت و همپا با نمایش های مضحک «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل معرکه هایی تبلیغاتی را با محور کشور عزیزمان ایران هراسی به راه انداخت و در نهایت تعهدات برجامی آمریکا را زیر پاگذاشت.

خروج از یونسکو دیگر خدمت دولت ترامپ به اسرائیل بود که به بهانه عضویت کامل دولت خودگردان فلسطین در شرکت علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد صورت گرفت. ثبت شهر فلسطینی «الخیل» در فهرست میراث فرهنگی دنیا و جدایی معترضانه رژیم صهیونیستی از یونسکو آخرین ضربه را بر مناسبات واشنگتن و یونسکو وارد آورد و وزارت امور خارجه آمریکا مهرماه پارسال رسما خروج این کشور از یونسکو را اعلام کرد.

دلایل خروج آمریکا از شورای حقوق‌بشر شرکت ملل

اقداماتی از این دست جهت آمریکا که خود را رهبر خودخوانده دنیا قلمداد می کند و سال ها با شعار حقوق بشر و دموکراسی کوشیده بزرگراه دستیابی به منافع و اهداف و نیز کسب پرستیژ بین المللی را هموار سازد، هزینه های خاص خود را دربرخواهد داشت هر چند مقامات این کشور اعلام داشته اند خروج از شورای حقوق بشر به معنای عقب نشینی از تعهدات حقوق بشری آمریکا نخواهد بود.

نخستین و ملموس ترین آثار تصمیماتی اینچنین حرکت به سوی انزوا و اخراجی خودخواسته از مجامع بین المللی است که تعارض بنیادین اهداف دولت ترامپ و خواسته های صهیونیست ها با جامعه جهانی و افکار عمومی دنیا را عینیت و برجستگی می بخشد. علاوه بر اینکه شعارهای حقوق بشری و اهرم های تبلیغاتی واشنگتن بیش از پیش رنگ باخته و منزلت آمریکا خدشه دار تر خواهد شد.

مقامات کاخ سفید در ادامه خروج از معاهدات و شرکت های بین المللی اعلام کردند آمریکا از شورای حقوق بشر شرکت ملل نیز خارج می شود؛ تصمیمی که دوگانگی های رفتاری واشنگ

آمریکا همچنین با خروج از شورای حقوق بشر بار دیگر دوگانگی رفتاری یا به عبارتی استانداردهای دوگانه خود را به اثبات رساند.

مقامات کاخ سفید در حالی اعضایی چون روسیه، چین، کوبا، مصر، کنگو و ونزوئلا را ناقضان حقوق بشر در شورا خطاب می کنند که سال ها در برابر عضویت عربستان سعودی سکوت اختیار کرده و حتی از آن حمایت کرده اند.

دلایل خروج آمریکا از شورای حقوق‌بشر شرکت ملل

عربستان اکنون دوشادوش صهیونیست ها در حال مسابقه جهت ثبت سیاه ترین کارنامه تجاوزگری است و در برابر این واقعیت، آمریکا با سرپوش گذاشتن بر کشتار غیرنظامیان از سوی سعودی ها در یمن و فلسطینیان در غزه، شورای حقوق بشر را نشانه اتهام ریاکاری قرار می دهد.

به عبارتی دیگر آمریکا با سیاست یک بام و دو هوای خود یک تیر و دو نشان تامین رضایت صهیونیست ها و شدت یافتن یکجانبه گرایی در فضای بین المللی را پیش می برد.

واژه های کلیدی: آمریکا | یونسکو | واشنگتن | اسرائیل | صهیونیست | صهیونیستی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | شورای حقوق بشر | رژیم صهیونیستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs